sok z trawy pszenicznej

T

rawa pszeniczna jest jednym z najzdrowszych produktów na Ziemi, dzięki licznym właściwościom zdrowotnym. Wśród zwolenników zbiera mnóstwo pozytywnych opinii. Udowodniono, że jedna szklanka świeżo wyciśniętego soku z tej rośliny posiada taką samą wartość odżywczą co jeden kilogram zielono-liściastych warzyw! Nic zatem dziwnego, że wiele sklepów eko (bio) posiada w swojej ofercie świeżą, wysuszoną oraz sproszkowaną trawę pszeniczną.

Właściwości lecznicze soku z trawy pszenicznej

Oprócz tego trawa pszeniczna zawiera ponad 90 składników mineralnych, w tym potężne dawki potasu, wapnia, magnezu i sodu.

Roślina ta dostarcza również niezbędnych enzymów: proteazy (pomocnych w trawieniu białkek), oksydazy cytochromu (działanie antyoksydacyjnie), amylazy (ułatwiającej trawienie), lipazy (enzym rozbijający tłuszcz), transhydrogenazy (wzmacniającej mięsień sercowy) i dysmutazy ponadtlenkowej (SOD) (która występuje we wszystkich komórkach ciała i jest znana ze swojej zdolności do zmniejszenia wpływu promieniowania i spowalniania procesu starzenia się).

Trawa pszeniczna zapewnia więcej witaminy C niż pomarańcze i dwa razy więcej witaminy A co marchew!

  • Wspomaga budowę elementów krwi

Wielu ekspertów zdrowia podkreśla, że cząsteczka chlorofilu w trawie pszenicznej jest niemal identyczna do cząsteczki hemoglobiny w ludzkiej krwi. Jedyną różnicą jest to, że centralny element chlorofilu stanowi magnez, a hemoglobiny jest żelazo.

W związku z tym podobieństwem, ludzkie ciało może łatwo przekształcić chlorofil w hemoglobinę, powiększając liczbę czerwonych krwinek, jak również stymulując zdolność krwi do dostarczania tlenu i innych składników odżywczych do komórek organizmu.

  • Oczyszcza organizm

Sok z trawy pszenicznej jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, C, E i karotenu, które są niezwykle skuteczne w niszczeniu i eliminowaniu wolnych rodników i oczyszczania organizmu.

Sok ten wpływa na oczyszczanie krwi, narządów i przewodu pokarmowego.

Zawarte w soku saponiny zapewniają doskonałe wsparcie dla układu limfatycznego, przyczyniając się do usuwania mnóstwa toksyn z komórek ciała.

  • Chroni przed chorobami

Picie soku zrobionego z organicznej trawy pszenicznej jest bardzo skutecznym sposobem pobudzenia układu odpornościowego do walki z chorobami i różnymi dolegliwościami, pomaga również zregenerować organizm po infekcjach.

Trawa pszeniczna wykazuje działanie antybakteryjne, pomagając w detoksykacji komórek limfatycznych i krwionośnych, co pomaga organizmowi się odbudować i usuwać toksyny z organizmu szybko i skutecznie.

Udowodniono, że chlorofil, znajdujący się w trawie pszenicznej  może chronić organizm przed substancjami rakotwórczymi skuteczniej niż jakakolwiek inna żywność.

sklep sokomedica