Soki warzywne pomagają schudnąć. Sprawdź, jak je przygotować zdjecie

O

 walorach zdrowotnych warzyw nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak z jedzeniem ich odpowiedniej ilości często mamy problem. Przypominamy sobie o nich szczególnie wtedy, gdy chcemy schudnąć. A gdyby zamienić je na soki warzywne?

Dlaczego warto pić soki warzywne?

Soki warzywne to źródło cennych mikroelementów, ale także sposób na nawodnienie organizmu. Obfitują w enzymy wspomagające proces trawienia, dlatego picie ich reguluje przemianę materii  i zapewnia wysoki poziom energii każdego dnia. Szklanka gęstego soku będzie także idealnym uzupełnieniem posiłku. Pamiętaj jednak, że niektóre witaminy rozpuszczają się w tłuszczach. Dieta warzywna powinna więc być odpowiednio dobrana do potrzeb danego organizmu.

Dr Norman W. Walker, specjalista do spraw żywienia i propagator sokoterapii powiedział: „Nie ma na świecie takiej pigułki, która mogłaby dostarczyć niezbędnego pożywienia naszej krwi. Leki są w tym przypadku rodzajem protezy. Świeże i odpowiednio wyciśnięte soki stanowią najlepszy, żywy pokarm, jaki możemy dostarczyć naszemu organizmowi. Dzięki sokom szybciej się zregenerujemy i przywrócimy organizmowi stan równowagi. Picie surowych soków z warzyw i owoców jest najpewniejszą, najskuteczniejszą, a także najszybciej działającą metodą odżywiania organizmu”.

Soki odchudzające – jak je przygotować i co powinny zawierać?

W sklepach można kupić naturalne soki o krótkim terminie przydatności do spożycia. Najczęściej w wersji jednoskładnikowej. Jeśli chcemy wzbogacić swoją dietę i jednocześnie schudnąć, to warto samemu przygotować sok warzywny. Jak się do tego przygotować?

  1. Wyciskarka wolnoobrotowa

Soki wyciskane w wolnoobrotowej wyciskarce nie tracą cennych składników. Można je przygotować praktycznie ze wszystkich warzyw i owoców. Szeroki otwór wsadowy pozwala na dodawanie składników w całości, co znacznie oszczędza czas. Już po kilku minutach sok jest gotowy! Poza tym możesz także w tym urządzeniu przygotować koktajle odchudzające, sorbety oraz lody o niskiej zawartości tłuszczu, bez zbędnych cukrów.

sklep sokomedica

  1. Warzywa wspomagające odchudzanie – gotowe zestawy na sok!

Por, marchewka i kapusta – zawarte w tych warzywach substancje spowalniają wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego, co przekłada się na wyregulowanie poziomu cukru we krwi i zmniejsza napady głodu.

Cebula, szpinak, czerwona papryka – cebula to warzywo niskokaloryczne, które zawiera minerały i oleje przyspieszające metabolizm. Szpinak wspiera proces odchudzania, gdyż jest źródłem wapnia i żelaza. Natomiast papryka (nawet ta łagodna w smaku) powoduje wzrost ciepła w organizmie, co sprzyja szybszemu spalaniu kalorii.

Ogórek, seler naciowy, dynia, koper włoski – jedna szklanka tego soku ma tylko 100 kalorii i zero tłuszczu. Zawarty w ogórkach krzem i siarka pobudzają nerki do oczyszczania organizmu. Seler ma właściwości stymulujące przysadkę mózgową, która z kolei odpowiada za gospodarkę energetyczną organizmu. Dodatkowo zawiera selen, który korzystnie wpływa na tarczycę. A zdrowa tarczyca także wspiera metabolizm. Koper włoski to natomiast doskonały pogromca apetytu.

Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, to zrezygnuj z drastycznych diet i głodówki. Zmień nawyki żywieniowe i pij warzywne soki odchudzające. Zdrowy tryb życia to najlepszy sposób na utratę wagi i uniknięcie efektu jojo.