Bol plecow

B

ól krzyża może przybierać różne formy. Występuje u większości z nas. Na szczęście ta dolegliwość jest uleczalna. Rwaniu w dolnym odcinku kręgosłupa mogą towarzyszyć drętwienie, mrowienie lub pieczenie w kończynach. Dodatkowymi objawami może być także ból głowy i inne fizyczne lub psychiczne skutki powiązane z tym problemem. Łamanie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym wpływa na ogólny stan zdrowia i dobrostan. Nie tylko powoduje dyskomfort, ale może nawet utrudniać wykonywanie pracy. Na ból krzyża cierpi około 90% osób. Zazwyczaj występuje przez niedługi okres czasu i szybko mija. Niestety ma on charakter nawracający.

 Poznaj przyczyny [/sociallocker]

Jego przyczynami może być rwa kulszowa,  lub nadwyrężenie mięśni wynikające z podnoszenia ciężarów. Ta druga przyczyna często dotyka osób pracujących fizycznie, ale również wykonujących pracę siedzącą. Może ona wpływać na występowanie bólu, zwłaszcza jeśli siedzisz na niewygodnym fotelu, lub masz tendencje do garbienia się. Także noszenie torebki, teczki lub plecaka na jednym ramieniu może wywoływać ból krzyża. Ćwiczenia fizyczne, takie jak golf czy podnoszenie ciężarów, mogą również pogłębiać dyskomfort w dolnym odcinku kręgosłupa. Podobnie nadwaga i siedzący tryb życia.

By ułatwić lekarzowi odpowiednie ustalenie przyczyny bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym dokładnie opisz jak u Ciebie odczuwasz ból i jakie dodatkowe doznania mu towarzyszą.

sciagnij ebooka teraz

Jeżeli dojdzie do wypadku lub uszkodzenia wywołującego ostry ból krzyża należy natychmiast zwrócić się do lekarza. Interwencja lekarska będzie konieczna także wówczas, gdy bólowi będzie towarzyszyć utrata kontroli nad jelitami lub pęcherzem moczowym, słabość nóg, gorączka, ból przy oddawaniu moczu, lub kaszel.

 Zapomnij o bólu na zawszę

By złagodzić objawy często pomagają naturalne metody. Ból pleców spowodowany napięciem mięśni przejdzie sam, ale można podjąć kroki, aby się go złagodzić. Termofor lub ciepłe kąpiele mogą zapewnić tymczasową ulgę w bólu. Można wesprzeć się także jogą, masażami i akupunkturą, albo lekami przeciwbólowymi.

Jednak na dłużą metę powyższe rozwiązania nie usuwają łamania w kręgosłupie całkowicie. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc Ci picie świeżo wyciskanych soków. Soki owocowe i warzywne zawierają składniki odżywcze, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny powodujący zapalenie stawów i rwanie w krzyżu. Picie soków z wyciskarki stanowi również element prewencyjny. Dzięki nim możesz również wyeliminować ze swojej diety śmieciowe jedzenie i zacząć odżywiać się zdrowo. To sprawi, że zapewnisz swojemu organizmowi potrzebne składniki odżywcze co poprawi Twój stan zdrowia i samopoczucie. Ryzyko napięć mięśniowych zmniejszy się.

 Co na to największa Apteka Natury?

Seler jest prawdziwym skarbcem jeśli chodzi o składniki odżywcze, pomaga na wiele dolegliwości, także na bóle krzyża. Do świeżo wyciskanych soków warto również dodać słodkiego ananasa, który nie tylko poprawi smak, ale także uwolni zawartą w sobie bromelainę zwalczającą stan zapalny i rwanie w krzyżu. Świetnie działającym przeciwbólowo warzywem jest marchew, sprawia również że sok nabiera ładnego pomarańczowego koloru. Działanie łagodzące i tonizujące posiada zielony ogórek. Przeciwzapalnie i przeciwbólowo działają również kurkuma i imbir. Soki z tych składników jest nie tylko pyszny i zdrowy, ale stanowi świetne orzeźwienie w upalne dni. Poniżej zamieszczam przepisy na te pyszności:

Przepis na sok nr 1

Składniki:

Nać organicznego selera,

Ogórek (obierz go jeśli nie kupisz organicznego),

1,5 cm świeżego imbiru,

3 organiczne marchewki,

2 plastry świeżego, organicznego ananasa;

Przygotowanie:

Umyj a następnie wyciśnij wszystkie składniki, wypij sok od razu lub najpóźniej po 24 godzinach. Przechowuj w szczelnym opakowaniu, najlepiej szklanym. Zalej pojemnik po sam brzeg, aby było w nim jak najwięcej soku i jak najmniej powietrza. Schowaj do lodówki. Dzięki temu sok zachowa najwięcej wartości odżywczyc.,

Przepis na sok nr 2

Składniki:

pół cytryny

pół jabłka,

1,5 cm imbiru,

burak,

marchewka,

jarmuż,

mniszek lekarski,

korzeń łopianu;

 Przygotowanie: 

 

[/sociallocker]

sciagnij ebooka teraz