C

zy regularne spożywanie świeżo wyciskanych soków wpływa na utratę wagi? Oczywiście że tak. Wyciskane soki stanowią najszybszy i najsmaczniejszy sposób dostarczania swojemu organizmowi najważniejszych witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, których często brakuje w naszej diecie. Są one bardzo pożywne, wyśmienicie smakują i pomagają zrzucić nadmierne kilogramy. Oto powody, dla których picie świeżych soków odchudza.

sciagnij ebooka terazSoki odciążają układ pokarmowy

Płynna konsystencja soków sprawia, że układ pokarmowy nie jest obciążony. Świeżo wyciskane soki są lekkostrawne i nie zawierają żadnych szkodliwych konserwantów. Pozytywnie wpływają na zdrowie układu trawiennego, co poprawia samopoczucie i dodaje energii.

Tłumią uczucie głodu

Gdy organizmowi brakuje witamin, minerałów bądź cukrów odczuwamy głód i zamiast sięgnąć po coś zdrowego wybieramy szybkie, wysokokaloryczne przekąski. Wyciskane soki dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i „wypełniają” żołądek na jakiś czas. Dzięki temu jemy mniej i nie podjadamy między posiłkami.

Bazują na naturalnych składnikach

Świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw nie zawierają żadnych konserwantów (sami decydujemy o produktach, które dodajemy) co pozwala ograniczyć spożywanie przetworzonej żywności. Substancje chemiczne oraz dodatki do takiej żywności aktywnie przyczyniają się do zwiększania masy ciała. Dlatego stosując produkty ekologiczne nie narażamy się na takie ryzyko.

Działają detoksykująco

Soki z zielonych warzyw i roślin, jak nać selera, szpinak, boćwinka, jarmuż itp. zawierają mnóstwo chlorofilu, który wykazuje działanie oczyszczające, zwłaszcza układ pokarmowy i wydalniczy. Oczyszczony organizm działa sprawniej, lepiej trawi i przyswaja, co wiąże się z lepszym metabolizmem.

Dodają energii

Świeży sok to zastrzyk energii. Jego zbawienne właściwości dodają mocy i wigoru, którą można wykorzystać na ćwiczenia lub inny rodzaj aktywności fizycznej, która pomoże nam w osiągnięciu idealnej wagi.

sciagnij ebooka teraz