Kinga

Soki owocowo warzywne – pokarm bogów.

Cześć, jak zdrowie? Hmm, no właśnie zdrowie. Wiesz zapewne, że zarówno dla dobrej formy, jak i ładnej sylwetki ważna jest zbilansowana dieta, w której znajduje się każdy potrzebny mikroelement. Ja też zawsze to wiedziałam, ale kiedyś kombinowałam.

Jako nastolatka wypróbowywałam różne diety, od tych mądrych jak wegetarianizm, weganizm,  do tych mniej mądrych jak dieta Dukana, czy dieta kapuściana. Nawet przeszłam na paleo po roku od nie jedzenia mięsa (oj, jak brzuch bolał).

Później zaczęłam podchodzić do tematu na spokojnie. Kolejne lata spędziłam na edukowaniu się w temacie odżywiania. Wciągnęłam moich przyjaciół w moja nową pasję, czyli jedzenie. Przeczytałam ogromną ilość książek na ten temat i uczestniczyłam w wielu szkoleniach. Moją pasję do jedzenia zamieniłam w swoją główną misję życiową. Możesz o mnie powiedzieć, że jestem jedzeniową lajfstajlerką ;).

Uwielbiam podróże i z każdej przywożę ze sobą pęczek kuchennych inspiracji i nowych przepisów. Podróże nauczyły mnie wiele. Przede wszystkim równowagi i tolerancji, ale też odwagi. Pomimo tego, że jestem weganką akceptuję osoby funkcjonujące na innych systemach odżywiania. Pragnę by mój blog był miejscem, w którym spotykają się różne osoby, o różnych poglądach, w tym także o innych zdaniach dotyczących kulinariów. Często, kłócę się z resztą z moimi przyjaciółmi, którzy pomagają mi w tworzeniu bloga. Każde z nas ma nieco inne poglądy na temat żywienia. Ale zawsze dochodzimy do konsensusu.

Każdy, nawet najzdrowszy system żywienia, nie może być kompletny bez sporej ilości owoców i warzyw. Uważam, że powinny być one jedną z podstaw Twoich posiłków w ciągu dnia. Z resztą zgadza się ze mną nawet Światowa Organizacja Zdrowia.

Jednak nie jest łatwo najeść się owocami i warzywami dlatego codziennie spożywam hektolitry smoothie i surowych soków warzywno-owocowych. Te pierwsze zapewniają organizmowi pożywienie i cenny błonnik, a te drugie sprawiają, że do Twoich komórek ciała trafiają najcenniejsze i najbardziej lekko strawne substancje odżywcze. Świeżo wyciśnięte soki to prawdziwe skarbce witamin i innych mikroelementów. Naprawdę warto się do nich przekonać, niezależnie od tego czy jesteś mięsożercą, żujesz trawę jak ja ;).

Owoce i warzywa w postaci soków to boskie napoje. Lepsze niż te zastrzyki, czy tabletki, które dostaniesz u lekarza. Dzięki nim możesz na długi, długi czas uniknąć chorób, bo Twoja odporność i ogólny stan zdrowia poprawią się. Nie daj się zwieść reklamom wykupionym przez firmy farmaceutyczne, żaden nawet najlepszy suplement nie zastąpi soku z buraka, czy marchewki, które mają cudowne właściwości dla zdrowia.

Czerpię motywację do działania dzięki moim przyjaciołom. Mam nadzieję, że znajdziesz się w ich gronie. Trzymaj się cieplutko i do zobaczenia na moim blogu.

Dołącz do mnie i moich przyjaciół. Sięgnij po soki owocowo-warzywne.

To niektóre z moich kursów: