cisnieniomierz

N

adciśnienie tętnicze to bardzo niebezpieczna choroba przewlekła, gdyż oznacza iż nasze serce oraz naczynia krwionośne są nadmiernie obciążone. Może prowadzić do miażdżycy a nawet niewydolności serca. Możemy jednak zapobiec temu stanowi lub wspomóc swój organizm w walce z nadciśnieniem pijąc świeżo wyciskane soki.

Przyczyny wysokiego ciśnienia krwi

Do głównych czynników , które odpowiadają za wysokie ciśnienie krwi należą złogi tłuszczu, które odkładają się w tętnicach, stwardnienie tętnic, zagęszczanie krwi lub obecność skrzepów w krwi. Starzenie się, odwodnienie, nieodpowiednia dieta, palenie, nadużywanie alkoholu, stres, siedzący tryb życia przyczyniają się do tych zaburzeń.

Gdy przestrzeń w tętnicy zwęża się, krew zwiększa ciśnienie aby przetransportować tę samą ilość płynu i to powoduje wysokie ciśnienie krwi.

Nerki odgrywają ważną rolę w kontrolowaniu ciśnienia krwi. Dlatego tego zaburzenia lub choroby występujące w obrębie tego narządu mogą powodować nadciśnienie. Na przykład, jeśli nerki są uszkodzone nie usuwają soli ani wody z organizmu, co powoduje podwyższenie ciśnienia krwi.

sciagnij ebooka teraz

Jakie są objawy podwyższonego ciśnienia krwi?

Oczywiście podstawowym znakiem, że coś jest nie tak, są wysokie wartości na ciśnieniomierzu. Oprócz tego, osoby z wysokim ciśnieniem krwi mogą odczuwać niepokój lub senność, zmęczenie, kołatanie serca, nadmiernie się pocić, drżeć, mieć duszności, bóle głowy, nudności.

U osób z ciężkim nadciśnieniem tętniczym, mózg może puchnąć, powodując nasilające się bóle głowy, nudności, wymioty, a nawet śpiączkę.

Dlaczego picie świeżo wyciśniętych soków może pomóc?

Owoce i warzywa są jednymi z najlepszych produktów, które zapewnią Ci właściwe nawodnienie komórek. Co więcej są bogate w niezbędne składniki odżywcze, antyoksydanty i składniki mineralne, wszystkie te elementy obniżają ciśnienie krwi.

Często jednak nie mamy czasu na dostarczanie organizmowi tych wszystkich kolorowych produktów, możemy więc połączyć je w przepysznym soku. Do nas również należy wybór owoców lub warzyw o maksymalnych właściwościach obniżających ciśnienie.

Przepisy na soki 

[sociallocker]

Sok nr: 1

Sok na nadcisnienie

Składniki:

1 jabłko

1 gruszka

3 łodygi selera

½ cytryny

Szczypta kurkumy

1 centymetrowy kawałek imbiru

Sposób wykonania:

Umyć i obrać wszystkie produkty.Następnie wyciśnij sok w wyciskarce wolnoobrotowej. Do gotowego soku dodać szczyptę kurkumy.

Pektyny w jabłkach oraz imbir obniżają poziom złego cholesterolu, LDL. Wykazano, że ludzie, którzy jedzą dwa jabłka dziennie mogą obniżyć poziom cholesterolu nawet o 16 procent. A niski poziom cholesterolu zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego.

Gruszki o dużej zawartości pektyn przyczyniają się do zmniejszenia poziomu cholesterolu. Oprócz tego zawierają przeciwutleniacze i substancje anty-rakotwórcze, które pomagają zapobiec wysokiemu ciśnieniu krwi.

Seler natomiast pomaga uspokoić nerwy, dzięki wysokiej zawartości wapnia i pomaga w kontrolowaniu nadciśnienia tętniczego.

Picie soku z cytryny jest pomocne dla osób cierpiących na choroby serca, ponieważ zawiera potas. Kontroluje wysokie ciśnienie krwi, zawroty głowy, nudności, zapewnia relaks dla ciała i umysłu. Redukuje stres psychiczny i depresję.

Sok nr: 2

Składniki:

3 brukselki

1 ogórek

2 pomarańcze

½ ananasa

4 garści szpinaku

Sposób wykonania:

Obrać produkty.Wyciśnij sok w wyciskarce wolnoobrotowej..

Wykazano, że osoby spożywające żywność o wysokiej zawartości potasu, magnezu i błonnika regulują swoje ciśnienie krwi.

Ostatnie badania pokazują również, że pewne związki białkowe, które znajdują się w szpinaku są korzystne w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi.

Flawonoid o nazwie hesperydyna, który można znaleźć w pomarańczy może obniżyć wysokie ciśnienie krwi.

Sok nr: 3

Składniki:

2 jabłka

2 buraki

2 marchewki

1 ogórek

Sposób wykonania:

Umyć i obrać produkty.Wyciśnij sok w wyciskarce wolnoobrotowej.

Bazowym produktem tego soku są buraki, które, według dowodów naukowych, pomagają oczyścić krew, jelito grube i wspomagają funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego i wątroby.

Wysoka zawartość żelaza w burakach regeneruje reaktywuje czerwone krwinki, dzięki czemu poprawia się dotlenienie organizmu. Zawartość miedzi w burakach sprawia, że organizm lepiej przyswaja żelazo. Wszystkie te lecznicze właściwości buraków skutecznie regulują ciśnienie krwi, obniżając zbyt wysokie lub podnosząc niskie ciśnienie krwi.

[/sociallocker]

sciagnij ebooka teraz