Cukrzyca typu 2

C

horujesz na cukrzycę typu 2.? A może Twój mąż, rodzic lub rodzeństwo zostało złapane w sidła tej niebezpiecznej choroby? Sprawdź jak w prosty domowy sposób wspomóc leczenie tej groźniej przypadłości i nie dopuścić do niebezpiecznych wahań cukru we krwi. Dlaczego walczymy z wysokim poziomem cukru we krwi?
Podwyższony poziom cukru w organizmie zagraża nawet życiu, dlatego też warto wiedzieć jakie czynności pomocnicze może podjąć każdy z nas we własnym domu.

Niedoceniona rola prawidłowego odżywiania się

[sociallocker]

W cukrzycy ogromną i niestety wciąż niedocenianą rolę odgrywa sposób odżywiania się. Dotyczy to oczywiście również produktów pitnych. Wedle przeprowadzonych badań picie odpowiednio skomponowanych soków może obniżyć poziom cukru w organizmie aż o kilka procent. Warto jednak wiedzieć, że większość soków, które możemy kupić w supermarkecie zawiera bardzo dużo cukru, a więc ich spożywanie przez diabetyków jest wedle opinii diabetologów absolutnie zakazane. Dlatego też warto aby każda rodzina, która w swoim gronie ma diabetyka, zaopatrzyła się w wyciskarkę do soków. Domowe soki, zarówno te owocowe, jak i warzywne, są najlepszym wyborem, bowiem wiemy z jakich składników je przygotowaliśmy, a samo ich przygotowanie zajmie nam tylko chwilę. Wyciskarka do soków całą pracę zrobi za nas!

sciagnij ebooka teraz

Przepisy na szybkie i smaczne soki

Przepisów na soki jest mnóstwo. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Soki przygotowane w domu to zdrowa, bezcukrowa bomba witaminowa, która wspomaga organizm w walce z chorobą. Przedstawiamy Państwu dwie przykładowe, bardzo smaczne propozycje.
„Orzeźwiający poranek”, czyli pobudzenie metabolizmu
Abyśmy mogli przygotować sok potrzebujemy jednej pomarańczy, połówki cytryny, jednego grejpfruta oraz kilku liści mięty. Wyciśnięty i wypity sok zapewni naszemu organizmowi energię na kilka godzin. Kropką nad „i” jest tutaj mięta, która w wyrafinowany sposób przełamuje smak cytrusów. „Popołudniowa przekąska”, czyli energia na popołudnie
Do przygotowania soku potrzebujemy dwóch marchwi, jednego jabłka oraz połowy selera i kilku liści zielonej pietruszki. Wyciśnięty z tych składników sok będzie nie tylko doskonałym źródłem składników odżywczych dla nieco już zmęczonego organizmu, ale również da nam uczucie sytości na długo.
Twitter: Sprawdź jak walczyć z cukrzycą typu 2. dzięki zastosowaniu wyciskarki do soków! Smacznie, zdrowo, ekonomicznie!

[/sociallocker]

sciagnij ebooka teraz