Strona główna/Dlaczego picie soków jest lepsze od jedzenia owoców i warzyw?

Dlaczego picie soków jest lepsze od jedzenia owoców i warzyw?

soki

O

d 1,5 do 7 szklanek dziennie – tyle owoców lub warzyw powinniśmy spożywać codziennie. Każdy z nas jest inny, więc Ci którzy cierpią na jakieś dolegliwości, powinni utrzymywać tą górna granice. Jeśli jednak nie przepadasz za owocami lub warzywami, możesz wybrać świeżo wyciskane soki, które stanowią wygodną alternatywę. Istnieją również inne powody, dla których świeże soki mogą być lepsze od całych owoców i warzyw.

sciagnij ebooka teraz

Brak czasu

Wyciskanie własnych soków sprawia, że uzyskanie dziennych zalecanych porcji owoców staje się łatwiejsze i wygodniejsze. Możesz zrobić go rano i wziąć ze sobą do pracy. Co więcej, robiąc sok możesz tworzyć  kombinacje smaków, łącząc różne warzywa i owoce. Jedną z korzyści wyciskanego soku jest także jego smak, który można modyfikować. Jeśli nie przepadamy za grejpfrutem, możemy dodać kilka truskawek aby osłodzić smak soku.

Witaminy i składniki odżywcze

Świeże soki są równie zdrowe co całe owoce i warzywa. Świeży sok zawiera większość witamin, minerałów i substancji roślinnych (składniki odżywcze), znajdujących się w całych owocach. Nie każdy z Nas wie, ale z surowej marchewki jesteśmy w stanie wchłonąć tylko 7% jej wartości odżywczych! Dzieję się tak dlatego, ponieważ wszystkie dobrodziejstwa jakie Matka Natura dla Nas przygotowała zamknięte są pomiędzy włóknami. Te włókna to błonnik, którego nie jesteśmy wstanie strawić, a to właśnie pomiędzy włóknami błonnika znajduje się wszystko to, co do Naszego zdrowia niezbędne. Powstaje zatem pytanie skoro nie jesteśmy wstanie ich strawić to gdzie spłukujemy te wszystkie witaminy, minerały i flawonoidy? No właśnie wydajemy pieniądze, aby spłukać nasze marzenia o zdrowiu w toalecie. Po za tym nie ma co ukrywać, że zjedzenie naraz 3 pomarańczy, 2 kiwi, 2 bananów, garści żurawiny do tego kilka liści sałaty równa się z cudem. Możemy natomiast połączyć te składniki w soku i cieszyć się ich zdrowotnymi właściwościami.

Układ pokarmowy odpoczywa

Zwolennicy picia soków twierdzą, że wyciskanie soku jest dla nas lepsze, niż jedzenie całych owoców i warzyw, ponieważ organizm lepiej przyswaja składniki odżywcze. Tezę tę potwierdziło badanie przeprowadzone przez American Cancer Society (Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem). Uważa się również, że płynna konsystencja soków pozwala odciążyć układ pokarmowy a mniejsza ilość błonnika sprawia, że układ trawienny „odpoczywa”.

Warto także wspomnieć o zdrowotnych zaletach wynikających z picia soków. Udowodniono, że wyciskane soki zmniejszają ryzyko zachorowania na raka, wzmacniają układ odpornościowy, pomagają usunąć toksyny z organizmu, wspomagają trawienie i pomagają schudnąć.

sciagnij ebooka teraz

6 grudnia, 2015|Categories: Bez kategorii|

Dlaczego picie soków jest lepsze od jedzenia owoców i warzyw

soki

6 grudnia, 2015|