detoks

P

icie soków pozwala na całkowitą detoksykację organizmu. Jednak aby odpowiednio oczyścić swoje ciało należy wybierać jedynie ekologiczne składniki, które dostarczają najwięcej przeciwutleniaczy i działają przeciwzapalne. Dostarczanie organizmowi składników odżywczych poprzez soki z warzyw lub owoców wspiera proces detoksykacji na każdym jego etapie, usuwając toksyny przechowywane w organizmie. Jakie więc soki najlepiej oczyszczą nasze ciało?

Sok z buraków

burak
Swoją „sławę” zawdzięczają wysokiej zawartości cukru i zdolności do zwalczania wolnych rodników. Buraki są również potężnym źródłem witaminy A, manganu i azotanów. W trakcie trawienia oczyszczają krew oraz wątrobę. Do soku z buraków można dodać jabłko oraz imbir. Nie zdziw się jednak, gdy twój mocz stanie się czerwony, pomarańczowy lub różowy – to normalne, a wszystko jest częścią procesu detoksykacji.

sciagnij ebooka teraz


Sok z grejpfruta

grapefruit
Składniki odżywcze zawarte w soku z grejpfruta mają niesamowite właściwości oczyszczające. Wspomaga działanie wątroby, która odpowiada za pochłanianie i neutralizowanie różnych trucizn w organizmie.[sociallocker]


Sok z jabłek

sok jablkowy
Świeżo wyciskany sok z jabłek zawiera wiele witamin, minerałów i wiele korzystnych związków fitochemicznych, takich jak D-glukarat, flawonoidy i terpenoidy. Wszystkie te substancje są stosowane w procesie detoksykacji. Uważa się, że jeden z flawonoidów pomaga w stymulacji produkcji żółci wątrobowej, która usuwa niektóre toksyny z organizmu.

[ninja-popup id=809 autoopen=true]


Sok z ananasów

sok ananasowy
Ten tropikalny sok zawiera bromelainę, enzym trawienny, który pomaga oczyścić jelito grube i poprawia trawienie. Oprócz tego enzym ten zmniejsza stany zapalne, reguluje krzepnięcie krwi, a nawet zwalnia wzrost niektórych guzów.

Sok z trawy pszenicznej

trawa przeniczna
Sok z trawy pszenicznej posiada mnóstwo minerałów alkalicznych, które zmniejszają nadmierną kwasowość we krwi, a więc odtruwają i stoją na straży zdrowia wątroby. Zwiększają również liczbę czerwonych krwinek i obniżają ciśnienie krwi. Sok ten oczyszcza również narządy wewnętrzne i przewód pokarmowy.

Sok z rukwi wodnej

Watercress
Sok ten usprawnia oczyszczające działanie wątroby, przyczynia się do uwalniania enzymów w wątrobie, które pomagają jej pozbyć się nagromadzonych toksyn. Udowodniono nawet, że picie soku z rukwi zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi.[/sociallocker]

sciagnij ebooka teraz